T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü Şuhut Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü Şuhut Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

TC SAĞLIK BAKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

Güncelleme Tarihi: 29/01/2021TC SAĞLIK BAKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI


Türkye'nin Afrin bölgesinde "Zeytin Dalı Harekatı" nı başlattığı bir dönemde Türk Tabipleri Birliği tarafında yapılan açıklama zamanlama olarak düşündürücü ve maksatlıdır.
Sağlık çalışanlarımız yara sararken, Türk Tabipleri Birliği'nin yaptığı açıklama milletin ma'şeri vicdanında yara açmaktadır. Ülkemizin güvenliğini tehdit eden terör saldırılarına karşı milletimizin egemenliğini ve hayat hakkını savunmak için yapılan bu harekatın meşru müdafaa olduğu bütün dünya tarafından kabul edilmektedir.
Meslek örgütü olan Türk Tabipleri Birliğinin bu açıklaması, sağlık çalışanlarının görüş ve hissiyatlarını yansıtmamaktadır.
Savaş karşıtı açıklama yapılacaksa, binlerce kilometre ötelerden gelip, kardeş ve dost toprakları işgal etmek isteyenlere karşı yapılmalıdır.
Halkın can güvenliğini gözeten beyanlarda bulunacaksa, daha dün Kilis te cami, Hatay da Pazar yeri vuran terör örgütüne karşı beyanda bulunulmalıdır.
Yaklaşık 4 Milyon Suriyeliye kucak açan Türkiye ye karşı en ufak bir imada bulunmak hakkaniyete sığacak ve kabul edilecek bir aydın davranışı değildir
Sağlık camiası olarak bu açıklamaları kabul etmiyor ve kınıyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.